Kosmetyki – prawidłowa pielęgnacja i przechowywanie

Wybór odpowiednich kosmetyków oraz akcesoriów do makijażu jest bardzo istotny. Ułatwia on zarówno codzienną pracę, jak i bardziej specjalistyczne działanie podejmowane przez profesjonalne makijażystki. Aby jednak możliwe było stosowanie kosmetyków przez długi czas, konieczna jest ich prawidłowa pielęgnacja i przechowywanie.

Kosmetyki – pielęgnacja


Niestety wiele użytkowniczek zapomina o regularnej i dokładnej pielęgnacji kosmetyków oraz akcesoriów do makijażu. Pierwsze z nich powinny być wycierane ze zbierającego się na powierzchni ich opakowań kurzu. Te drugie – myte lub regularnie wymieniane. Pędzle do makijażu należy myć pod bieżącą wodą z dodatkiem mydła lub specjalistycznych preparatów dostępnych w drogeriach. Poza dokładnym myciem, konieczne jest ich osuszenie w pozycji poziomej zapobiegającej uszkodzeniu skuwki przez zbierającą się wodę. Gąbki do makijażu muszą być myte po każdym użyciu oraz wymieniane co trzy miesiące.

Kosmetyki – przechowywanie


Poza prawidłową pielęgnacją kosmetyków ich dobry stan przez długi czas gwarantuje prawidłowe przechowywanie. Zapobiega ono kruszeniu się preparatów, wylewaniu oraz rozsypywaniu. Optymalnym rozwiązaniem, zarówno dla amatorek, jak i profesjonalistek jest kuferek na kosmetyki. Podczas jego wyboru warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Wśród nich wymienić należy miedzy innymi: kształt kuferka na kosmetyki oraz sposób jego otwierania, wielkość czy dodatkowe wyposażenie. Duży kuferek na kosmetyki może zwierać na przykład kółka znacznie ułatwiające jego transport.