Krem pod oczy

Kiedy zacząć stosować krem pod oczy?

Nie od dzisiaj wiadomo, że należy stosować krem pod oczy. Poprawia on wygląd tej wrażliwej strefy, więc jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Często powtarza się jednak pytanie o to, kiedy właściwie należy zacząć jego regularne stosowanie?

Czytaj etykiety

Nacomi krem pod oczy ma na swojej etykiecie napisane, dla jakiego wieku on jest polecany. Jeżeli na opakowaniu nie ma takiej informacji, to znaczy, że jest on polecany dla skóry w każdym wieku. Za próg przyjmuje się 20 lat. Młodsze dziewczyny nie mają jeszcze potrzeby używania takich kosmetyków, bo ich skóra dobrze radzi sobie z produkcją kolagenu i nie ma tendencji do powstawania zmarszczek. Nacomi krem pod oczy należy zacząć stosować jak najwcześniej, tym lepsze efekty można osiągnąć. Skóra jest mocno nawilżona i jędrna, a proces starzenia jest opóźniony.

Dopasowany do potrzeb

Nie wszystkie kremy pod oczy mają takie same właściwości. Niektóre z nich są przede wszystkim rozświetlające, inne kryją zmęczenie i przebarwienia. Są też kremy dla osób, które dużo pracują przed ekranem lub mało śpią. Na rynku są też dostępne kosmetyki takie jak Nacomi arganowy krem pod oczy o działaniu ujędrniającym i przeciwzmarszczkowym. Działanie kremu należy dopasować do indywidualnych potrzeb jego użytkowniczki. Młodym dziewczynom nie zależy przecież na szczególnie silnym ujędrnianiu. Każdy kosmetyk powinien być dobierany do własnych potrzeb. Warto rozważyć zakup kremu ze świetlikiem, który pomoże łagodzić podrażnienia oczu.