Jak prawidłowo wykonywać demakijaż?

Zmywanie makijażu przed snem to jeden z najważniejszych zabiegów. Trzeba pamiętać nie tylko o tym, by zawsze oczyszczać twarz przed udaniem się na spoczynek, ale też wiedzieć, jak to robić, by zabieg ten przyniósł pożądane rezultaty.

Ważna skuteczność

Usuwanie kosmetyków z twarzy przede wszystkim musi być bardzo dokładne. Nawet kiedy pada się ze zmęczenia, nie powinno się dopuścić, by na skórze pozostały choćby resztki kosmetyków, gdyż są one dużym zagrożeniem dla zdrowia, wyglądu i młodości skóry, a nawet dla wzroku. Poza tym obciążona w ten sposób skóra gorzej oddycha i się regeneruje, co w nocy jest szczególnie ważne. Dlatego trzeba sięgnąć po dobry produkt, który usunie także wodoodporny makijaż. Po jego użyciu skóra musi być idealnie czysta. Dużą skutecznością wyróżnia się między innymi olejowy balsam do demakijażu Bielenda, który dzięki obecności olejków usuwa nawet najbardziej trwały makijaż.

Bez pocierania

Ważne jest też to, jak wykonuje się demakijaż. Jeśli stosowany produkt nie rozpuszcza kosmetyków przy samym dotknięciu twarzy zwilżonym wacikiem, lepiej będzie zamienić go na inny, na przykład oferowany przez markę Bielenda płyn do demakijażu z micelami. Pocieranie skóry nie tylko bowiem jest nieprzyjemne i powoduje jej podrażnienie, ale też rozciąga ją, co sprzyja szybszemu starzeniu. Szczególnym problemem jest to w przypadku okolic oczu, gdyż skóra w tych miejscach jest cienka, delikatna, wiotka i podatna na rozciąganie oraz wiotczenie. Gwarantowany przez markę Bielenda demakijaż z użyciem jej produktów nie wymaga takich działań. Dzięki temu, że działa skutecznie i szybko, umożliwia też wykonanie dokładnego zabiegu nawet w przypadku dużego zmęczenia, co daje gwarancję, że nie będzie się zaniedbywać tego obowiązku. To zaś jest bardzo ważne w profilaktyce starzenia, ale też dla zdrowia cery.