Jak należy aplikować podkład do twarzy

Jak należy aplikować podkład?

Jedna rzecz to wybór właściwego rodzaju i odcienia podkładu. Dużo trudniejsza jest jego właściwa aplikacja. Należy wykonać ją tak by efekt był naturalny, nieprzerysowany, ale równocześnie – krycie musi być pełne i równe. Jak to zrobić żeby było dobrze?

Właściwe narzędzie

Dermacol podkłady z Cocolita.pl można nakładać na kilka sposobów i przy wykorzystaniu różnych narzędzi. Najczęściej aplikuje się ten rodzaj kosmetyków palcami. Jest to prosta metoda, ale jest bardzo niedoskonała. Palce nie zapewniają równej warstwy produktu oraz równego krycia. Alternatywą jest używanie specjalnej gąbeczki – ale one mają tendencję do tego, że bardzo szybko się niszczą. Dają jednak ładne i naturalne krycie. Pozwalają też na zaoszczędzenie podkładu, bo nie wchłaniają go zbyt wiele. Produkt można też rozprowadzić za pomocą specjalnego pędzla. Techniki te są jednak dość zaawansowane, a rodzaj osiągniętego efektu jest uzależniony od tego, jaki pędzel zostanie wybrany.

Stemplowanie

Jest to najczęściej polecana technika nakładania podkładu. Aplikator w postaci gąbeczki lub ściętego płasko pędzla należy zamaczać w kosmetyku, którego niewielką ilość nakłada się na rękę. Podkład dermacol wykorzystuje się w tej technice jak gdyby był tuszem do pieczątki. Należy „stemplować” nim całą twarz. Pozwoli to na osiągnięcie wysokiego poziomu krycia. Oczywiście należy ominąć wrażliwą okolicę oczy, bo powinna być ona pielęgnowana wyłącznie przy użyciu odpowiednich kosmetyków – w makijażu mowa o korektorach pod oczy.