fioletowa farba do włosów

Fioletowa farba do włosów – jak pofarbować i utrzymać piękny kolor?

Spośród wielu popularnych kolorów włosów takich jak brąz, czerń, blond, rudy czy czerwony pojawia się fioletowy odcień, który staje się coraz bardziej popularny nie tylko pośród nastolatek. Jak uzyskać piękny fioletowy odcień oraz jak pielęgnować włosy, aby cieszyć się fioletowym kolorem przez długi czas? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Jak ufarbować włosy na fioletowo?

Okazuje się, że efekt pięknych fioletowych włosów najłatwiej uzyskać na włosach jasnych lub rozjaśnionych. Dlatego posiadaczki ciemnych włosów powinny najpierw je rozjaśnić. Aby ufarbować włosy, należy nabyć odpowiednią fioletową farbę do włosów, która da trwały efekt lub zakupić szamponetkę zmywalną po kilku myciach. Należy zastosować się do wskazań zawartych w ulotce producenta lub skorzystać z usług doświadczonego fryzjera. Nie wszystkim pasuje fioletowy kolor, najczęściej jest to świetne rozwiązanie dla osób o mocnym charakterze i mocnych rysach twarzy. Odcień ten z całą pewnością przyciągnie wiele spojrzeń, dlatego polecany jest dla odważnych osób. 

Jak pielęgnować fioletowe włosy?

fioletowa farba do włosów

To kluczowe pytanie należy zadać sobie zaraz po koloryzacji tak, aby jak najdłużej móc cieszyć się pięknym kolorem i jego blaskiem. Konieczne jest używanie kosmetyków do włosów farbowanych. Powinien być to zarówno szampon, odżywka, jak i maska, ale także olejek, który zapobiegnie niszczeniu włosów podczas zabiegów pielęgnacyjnych i suszenia. Spłukując włosy, warto używać chłodnej wody, która domknie łuski i zapobiegnie wypłukiwaniu się koloru. Ze względu na to, iż w wielu przypadkach konieczne będzie rozjaśnienie włosów, warto kilka razy w tygodniu postawić na maksymalną odbudowę włosów. Konieczne jest zastosowanie masek regenerujących do włosów farbowanych, które pomogą odbudować włosy i nadadzą im miękkość i blask.