krem do depilacji

Depilacja – co warto wiedzieć o kremach do depilacji?

Koszty związane z depilacją za pomocą kremów są bardzo korzystne zwłaszcza dla osób, które nie mają tego owłosienia bardzo dużo.

Kremy do depilacji są dostępne również dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Dodatkowo oprócz skutecznego usuwania owłosienia produkty te działają na skórę nawilżająco i kojąco, a zatem pielęgnują ją po depilacji, co jest niezwykle istotne, aby nie pojawiły się na niej żadne zaczerwienienia bądź inne zmiany świadczące o podrażnieniu skóry.

Wybór kremu do depilacji — na co zwrócić uwagę?

krem do depilacji

Wybierając krem do depilacji twarzy lub krem do depilacji miejsc intymnych warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy zawiera w swoim składzie jakiekolwiek składniki aktywne nawilżające bądź natłuszczające naszą skórę. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że te miejsca na naszym ciele poddawane depilacji narażone są na podrażnienia, ponieważ skóra w nich jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia.

Inne sposoby depilacji

Na rynku dostępne są także depilatory elektryczne, które posiadają wbudowane ostrza. Obracają się one bardzo szybko, aby podczas depilacji złapać włos u nasady i wyrwać go razem z cebulką. W tym wypadku macierz włosa nie zostaje uszkodzona, tak jak ma to miejsce w przypadku depilacji laserowej, więc włosy odrastają co prawda o wiele wolniej niż w przypadku golenia się zwykłą maszynką. Depilatory elektryczne, które są obecnie dostępne na rynku, posiadają wymienne nakładki do różnych części ciała dzięki, którym zwiększa się komfort podczas golenia.

Kolejnym sposobem na depilację jest pasta cukrowa. Metoda ta zalicza się do najbardziej delikatnych i jednocześnie naturalnych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia. Świetnie sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej lub w miejscach, gdzie depilacja wymaga od nas szczególnej uwagi i delikatności. Jest to również jedna z najbezpieczniejszych metod depilacji dostępnych na rynku. Oczywiście zawdzięcza to temu, że składa się ona z naturalnych składników oraz nie zawiera substancji, które mogłyby działać drażniąco na skórę.