Zadbany mężczyzna z brodą, czyli dlaczego balsam do brody jest dobrą inwestycją

Panowie ze zadbaną brodą są niezwykle pociągający dla płci przeciwnej, dlatego też warto zapoznać się z wiedzą na temat dbania o męski zarost. Dzięki temu broda będzie przykuwać spojrzenia kobiet i wzbudzać zazdrość w samcach.

Obecnie nie brakuje najróżniejszych balsamów do brody, olejków i wielu innych kosmetyków, za pomocą których możliwe jest zapuszczenie eleganckich wąsów i brody.

Pielęgnacja brody – o czym należy pamiętać?

Niezwykle ważne jest to, aby każdy mężczyzna decydujący się na zapuszczenie brody, dbaj o siebie. Podobnie jak ciało broda także potrzebuje odpowiednich warunków do prawidłowego wzrostu, dzięki czemu stanie się gęsta i niezwykle reprezentacyjna. Ogromne znaczenie ma regularne mycie brody w celu oczyszczenia włosów z drobinek jedzenia, a także spalin i zapachów. Dzięki temu można ochronić się również przez podrażnieniem skóry i wypryskami. Najlepiej stawiać na szampony do brody o naturalnym składzie i stosunkowo lekkiej konsystencji. Następnym krokiem jest rozczesanie włosów, dzięki czemu będą się lepiej układać, a skóra będzie dobrze ukrwiona. Nie można zapominać także o nawilżaniu. Sprawdzi się tutaj balsam do brody, jak również olejek o przyjemnym zapachu.