Wosk pszczeli – właściwości i zastosowanie

Wosk pszczeli jest produktem powstającym w trakcie wytwarzania przez pszczoły miodu. Tak więc jest naturalny i bogaty w wiele składników odżywczych. Zawiera między innymi witaminę A, która reguluje stan skóry, beta-karoten, kwas masłowy, kwas melisowy, flawonoidy, skwalen, chryzynę, alkohole tłuszczowe i wolne kwasy tłuszczowe. Wosk pszczeli ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce, wpływa pozytywnie na zdrowie.

Zastosowanie wosku pszczelego w kosmetyce

 

Wosk pszczeli kosmetyczny Mydlasie.pl bardzo często jest składnikiem kremów, balsamów do ciała, pomadek, wykonuje się z niego plastry do depilacji. Można go spotkać również w maściach, ponieważ działa ochronnie i wspomaga gojenie się ran. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wosk może uczulać.

 

Kosmetyki z woskiem pszczelim bardzo pozytywnie wpływają na skórę, bo ją uelastyczniają oraz chronią przed czynnikami zewnętrznymi, zapewniają również odpowiednie nawilżenie. Bardzo pozytywnie wpływają również na włosy, zaleca się stosowanie kosmetyków z woskiem pszczelim osobom, które mają włosy osłabione, zniszczone, z rozdwojonymi końcówkami.

 

Wosk pszczeli wykorzystywany do wytwarzania świec

Oczywiście wosk pszczeli nie jest stosowany tylko i wyłącznie w kosmetyce, coraz częściej można go spotkać w formie świec zapachowych. Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie, a świece parafinowe do najzdrowszych nie należą. Chociaż świece z wosku pszczelnego są dużo droższe, to są ekologiczne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia człowieka.