Właściwości masła shea

Masło shea (znane też pod nazwą masło karite) zaliczane jest do jednych najbardziej popularnych składników kosmetyków, gdzie dodatkowo cechuje je chyba największa różnorodność zastosowań. Doskonałe właściwości masła shea zostały docenione na całym świecie i z powodzeniem stosowane jest na wiele problemów skórnych, a także na problemy z włosami.

Gdzie znajdziemy masło shea nierafinowane

Najlepszymi właściwościami kosmetycznymi odznacza się masło shea nierafinowane, ponieważ ten typ masła cechuje się największą ilością dobroczynnych substancji, które zachowywane się w procesie tłoczenia metodą na zimno. Produkty zawierające masło shea nierafinowane są sposobem np. na suche włosy, szorstką skórę czy nawet pękające usta. Doskonale wygładza skórę, przyspiesza jej regenerację, a do tego świetnie nawilża. Pozyskiwanie masła w sposób nierafinowany sprawia, że zachowuje ono swoje wszystkie najcenniejsze składniki, a wśród nich witaminy np. F, E oraz prowitaminę A. Masło shea nierafinowane wykazuje bardzo dobre właściwości odżywcze i ochronne (zarówno przed słońcem, jak i przed wiatrem jak i mrozem), dlatego też może być stosowane przez cały rok. Bez obaw masłem możemy też smarować małe dzieci, bo rewelacyjnie zabezpieczy ich delikatną skórę.

Kosmetyk sam w sobie

Masło shea rafinowane z powodzeniem może być wykorzystywane zarówno w czystej postaci, jak i jako składnik wspomagający w różnego rodzaju produktach kosmetycznych.