Właściwości kremu BB

Krem BB jest alternatywą dla zwykłego podkładu. Pielęgnuje on skórę, nawilża ją i nadaje jej świeży wygląd. Zastępuje krem nawilżający, preparat UV, bazę pod makijaż i zwykły podkład. Jakie są jeszcze właściwości kremu BB?

Krem BB garnier

Bardzo popularny jest krem BB garnier. Kolor kremu BB wybiera się w zależności od karnacji. Do wyboru jest krem do bardzo jasnej cery, jak i do cery śniadej.

Garnier krem BB wyrównuje koloryt cery, rozświetla, chroni przed promieniowaniem UV, nawilża i ukrywa niedoskonałości.
„Formuła pierwszego kremu BB została opracowana w latach 60. XX wieku przez dermatolog dr Christinę Schrammek. Początkowo krem był stosowany w celu łagodzenia podrażnień skóry, przyspieszania procesu jej gojenia i kamuflowania zaczerwienień pojawiających się po zabiegach chirurgii laserowej”. Krem BB to mieszanka kremu z podkładem dlatego zawiera niewielką ilość pigmentu. Subtelnie kryje i zapewnia naturalne wykończenie makijażu. Kosmetyk dodatkowo zawiera korektor dlatego minimalnie kryje krosty i wypryski.

Właściwości kremu BB

Kremy BB są wzbogacone w wiele dobroczynnych substancji, np. minerały, witaminy, kwas glicyryzynowy. Niektóre z kremów i podkładów mają w składzie także naturalne składniki: wyciąg z białej herbaty czy wyciąg z listownicy cukrowej, które korzystnie wpływają na kondycję skóry. Po nałożeniu kremu BB na skórę nie trzeba już na niego nakładać podkładu – jest to kosmetyk kompletny.