odżywki humektantowe

Właściwa pielęgnacja włosów – postaw na pielęgnację PEH

Włosy są wizytówką każdego człowieka, to właśnie one pierwsze rzucają się w oczy i z tego względu powinny być piękne oraz zadbane. Bardzo wiele osób nie wie, w jaki sposób pielęgnować włosy, aby były one w świetnej kondycji. Po pierwsze, najpierw trzeba zadbać o skórę głowy, ponieważ to ona odpowiada za to, jak włosy wyglądają na całej długości. Zazwyczaj bardzo ciężko jest dobrać odpowiedni szampon, który będzie spełniał oczekiwania. Zalecany jest jednak wybór naturalnych, wolnych od szkodliwych składników chemicznych szamponów, które nie zagrożą mikrobiomowi skóry głowy.

Czym jest pielęgnacja PEH?

odżywki humektantowe

Jest to skuteczna pielęgnacja włosów, która ma związek z zachowaniem równowagi PEH w taki sposób, aby dostarczać włosom odpowiednią ilość protein, emolientów oraz humektantów. Pielęgnacja ta ma duży wpływ na zdrowy wygląd włosów i należy dobierać ją odpowiednio do porowatości, rodzaju, kondycji oraz aktualnych potrzeb włosów. Należy stosować tę pielęgnację regularnie, aby uzyskiwać jak najlepsze efekty, lecz należy pamiętać o tym, aby obserwować reakcję włosów na dostarczanie składników. Jeżeli stosowanie pielęgnacji PEH nie przynosi efektów, należy zastanowić się, czy wykonuje się ją w sposób odpowiedni, czy produkty zostały dobrze dobrane do rodzaju włosów. Natomiast jeżeli pasma włosów staną się miękkie, nawilżone, odżywione oraz zdrowe to można mieć pewność, że pielęgnacja włosów przeprowadzana jest w sposób odpowiedni.

Jakich produktów używać w pielęgnacji PEH?

Po pierwsze, należy w sposób dokładny oczyszczać włosy oraz skórę głowy, ponieważ trzeba pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, które mogą wpływać w nieodpowiedni sposób na kondycję włosów oraz przyswajanie mikroskładników z odżywek. Po drugie, należy postawić na odżywki emolientowe, odżywki humektantowe (dostępne tutaj) oraz proteinowe. Muszą być one dobrane w sposób adekwatny do rodzaju włosa i powinny być naturalne. Odżywka emolientowa bogata jest w oleje, parafiny oraz woski, które w sposób odpowiedni nawilżą oraz wzmocnią włosy. natomiast odżywka humektantowa ze względu na swoje właściwości powinna być stosowana na zmianę z odżywką proteinową.