szampon konopny

Szampon konopny, czyli naturalny sposób na odżywienie włosów

W ostatnim czasie można zaobserwować znaczny wzrost popularności produktów CBD. Występują one już nie tylko w produktach do jedzenia, lecz również w naturalnych kosmetykach. Jeśli marzysz o pięknych, zdrowych włosach, warto zapoznać się z pozytywnym działaniem, jakie oferuje szampon konopny. Regularne używanie tego kosmetyku może nie tylko poprawić wygląd włosów, nadając im blasku, lecz również odżywić skórę głowy.

Szampon konopny – zalety

Szampon konopny posiada wiele wartościowych składników odżywczych oraz kannabinoidów, takich jak popularne ostatnio CBD. Konopie mają właściwości przeciwzapalne oraz przeciwalergiczne. Działają przede wszystkim poprzez odżywienie skóry głowy, czym przyczyniają się do regeneracji mieszków włosowych. Podczas mycia włosów szamponem konopnym, powinniśmy starannie, lecz delikatnie wmasować go we włosy i skórę, tak, aby wszystkie istotne składniki mogły się dobrze wchłonąć. Szeroki wybór szamponów znajdziesz tutaj

Dla kogo szampon konopny?

Jest to produkt uniwersalny, który z powodzeniem sprawdzi się u posiadaczek wielu typów włosów. CBD to składnik bardzo łagodny, tak więc nawet jeśli mamy problematyczną skórę głowy, nie powinien nam zaszkodzić, jeśli tylko wybierzemy produkt wysokiej jakości. Szczególnie rozważyć stosowanie szamponu konopnego powinny osoby, które są posiadaczkami włosów:

  • łamliwych, suchych bądź zniszczonych długotrwałą stylizacją
  • wysokoporowatych, czyli niesfornych i puszących się przy kontakcie z wilgocią
  • z rozdwojonymi końcówkami

Co poza szamponem?

Szampon konopny może stanowić podstawę pielęgnacji włosów, jednak jego działanie powinno się wspierać dodatkowymi produktami, takimi jak odżywki, maski lub wcierki. Odżywki z olejem konopnym nawilżą łuskę włosa oraz nadadzą blasku. Konopne maski do włosów zregenerują włosy oraz wesprą działanie szamponu, a wcierki, które nadają się nawet do wrażliwej skóry głowy, wzmocnią cebulki. Konopne szampony, ale i inne kosmetyki mogą więc świetnie sprawdzić się na naszych włosach. Szczególnie jeśli są zniszczone i przesuszone, powinniśmy rozważyć ich stosowanie.