Stylizacja brwi- zabieg, który od czasu do czasu warto sobie zafundować

Z urodą lepiej nie eksperymentować samemu, bo można się boleśnie sparzyć. Taka stylizacja brwi wydaje się banalna, jednak lepiej przeprowadzić ją pod nadzorem fachowca.

Jaką krzywdę może wyrządzić źle dobrany wosk do brwi?

       Po pierwsze może wywołać uczulenie i sprawić, że ból po wyrwaniu włoska będzie większy niż ktokolwiek mógł przewidzieć. Po takim nieudolnym zabiegu okolice łuku brwiowego są mocno zaczerwienione i pieką. Gdy dodatkowo używa się gorącego wosku, można się poparzyć. Co prawda takie rany łatwo się goją i nie trudno je nawilżyć na przykład oliwką dziecięcą. Jednak nie ma sensu narażać się niepotrzebnie na takie przeżycia. Lepiej oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki.

Dlaczego takie rozwiązanie jest korzystniejsze?

       Po pierwsze, bo u niej stylizacja brwi będzie przebiegała zgodnie z aktualnymi trendami. Po drugie ona na pewno będzie orientować się, ile wosku do brwi należy nałożyć, by otrzymać zachwycający efekt. A po trzecie- warto udać się do salonu kosmetycznego, gdyż wosk do brwi i realizacja usługi z jego udziałem to koszt raptem kilkunastu złotych. Za to zyskuje się pewność, że nie zostanie się oszpeconym.

Komu zabrania się stylizacji brwi woskiem?

      Na pewno kobietom, które są na niego uczulone. Na tego typu zabiegi powinny uważać panie, które mają bliznę w okolicach łuku brwiowego. Jest to poważna przeszkoda i nie wolno jej lekceważyć. Łuszczyca i nadmierna opalenizna twarzy i okolic brwi również odbiera możliwość regulacji brwi woskiem. Tym kobietom, które nie mogą z niej skorzystać- nie pozostaje nic innego, jak wyrywać niesforne brwi za pomocą tradycyjnej metody, czyli pęsety.