Stawiamy na sprawdzone kosmetyki

Rynek kosmetyczny pełen jest produktów, które przeznaczone są do pielęgnacji różnych części naszego ciała i mają spełnić określone funkcje. Każdy z nich jest cudowny, innowacyjny i bazuje na różnych składnikach. Jak odnaleźć się w tym gąszczu informacji i produktów, jeżeli potrzebujemy skutecznie zadbać o skórę twarzy.
Korzystajmy z blogowych porad kosmetycznych, które są tworzone przez kobiety z pasją i sporą wiedzą. I stawiajmy na kosmetyki sprawdzone, dostępne na rynku od wielu lat, które bazują na naturalnych składnikach.

Prosta pielęgnacja

Przed wyborem odpowiedniego kosmetyku określamy rodzaj cery, jaki mamy. Cera sucha, mieszana lub tłusta wymagają takiej samej pielęgnacji przy użyciu różnych kosmetyków.
Następnie krok po kroku, systematycznie pielęgnujemy skórę twarzy rano i wieczorem.
Wieczorem po demakijażu, stosujemy olejek do twarzy bielenda, by skórę odpowiednio oczyścić. Następnie stosujemy o bogatej konsystencji bielenda krem do twarzy. W tej części stawiamy na dobre oczyszczenie skóry i jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie.
W pielęgnacji porannej koncentrujemy się na oczyszczeniu z zabrudzeń i sebum, które skóra produkuje nocą. Wystarczy zastosować bielenda do mycia twarzy w postaci emulsji lub pianki.
Następnie tonizujemy twarz, żeby skóra odzyskała kwaśny odczyn.
Na koniec nawilżamy twarz lekkim kremem, który nie pozostawi tłustej warstwy.

Co w kremie działa?

Wybierając odpowiedni kosmetyk, czytajmy jego skład. Tak, jak robimy to z żywnością. To nie jest specjalnie trudne.
Substancji, której jest w kremie najwięcej, będzie na początku składu. Im mniejsza zawartość jakiegoś składnika, tym dalej jest on umieszczany na etykiecie.
Bazą we wszystkich kremach jest woda. Potem następują kolejne dobroczynne lub nie składniki. Czytajmy je i sprawdzajmy. Bo także w kremach, jak i w żywności prostota składu może być najlepsza.