Sekret skutecznej pielęgnacji ciała

Nie da się ukryć, że niezależnie od wieku, koloru skóry czy pochodzenia, każda kobieta chce czuć się piękna. To dlatego branża kosmetyczna tak doskonale rozwinęła się przez ostatnie kilkanaście lat, a znani kosmetolodzy i producenci opracowują coraz to lepsze kosmetyki do pielęgnacji ciała. Nie ulega wątpliwości, że w natłoku reklamy, szumnych informacji i nowinek na rynku kosmetycznym, bardzo łatwo zagubić się wśród dostępnych kosmetyków do ciała.

Pielęgnacja ciała krok po kroku

Jak zatem dokonać wyboru tych odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji ciała? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze? Przede wszystkim, należy przemyśleć, jakie kosmetyki do ciała chce się mieć w swojej łazience. Prawidłowa pielęgnacja ciała rozpocząć powinna się od złuszczenia naskórka. Wśród produktów do pielęgnacji powinien na pewno znaleźć się peeling. Warto wybierać te o naturalnych substancjach złuszczających – soli, cukru czy kawy. Jeśli ktoś ma wyjątkowo wrażliwą skórę, dobrze gdyby zainwestował w peeling enzymatyczny, mechaniczny peeling może bowiem zbyt podrażnić naskórek lub spowodować reakcję alergiczną. Kolejnym w pielęgnacji ciała jest zazwyczaj umycie ciała. Tutaj do wyboru mamy przeróżne formy produktów – od zwykłego mydła, po żele, pianki a nawet musy do kąpieli. Jakikolwiek kosmetyk do ciała na tym etapie się wybiera, warto aby miał on dobry skład. Ostatnim kosmetykiem powinien być mocno nawilżający balsam.

Jak czytać składy kosmetyków?

Przed dokonaniem zakupu, warto sprawdzić skład. Z pewnością należy unikać poniższych substancji:

  • parafiny
  • parabenów, SLS,
  • sztucznych chemicznych barwników.

Jeśli jesteśmy alergikami, to nasza skóra na pewno odetchnie z ulgą, jeśli postawimy na produktu naturalne, oparte w głównej mierze na przykład na naturalnych olejach i wyciągach z roślin.

Więcej na: Lavandin pl