Rozjaśniacz do włosów – jak używać?

Od czasu do czasu każdy marzy o zmianie fryzury. Może to być inny rodzaj cięcia niż zwykle lub przefarbowanie koloru włosów tymczasowo, albo farbą trwałą. W ciągu ostatnich kilku lat najpopularniejszym zabiegiem stało się rozjaśnianie włosów. Złociste pasemka, rozjaśniane końce a’la ombre czy rozjaśnianie włosów po środku długości to najpowszechniejsze zabiegi. Jednakże dobry efekt można też uzyskać w domu. Wcale nie trzeba zapisywać się na zabieg do fryzjera, choć osoby, które nigdy nie farbowały same włosów powinny to rozważyć.

Jaki rozjaśniacz do włosów?

Trzeba zacząć od wybrania odpowiednich produktów. Potrzebny będzie rozjaśniacz do włosów. Ale tutaj wybór jest ogromny. Od spray’ów, które delikatnie i stopniowo rozjaśniają włosy po rozjaśniacze fryzjerskie, które w zależności od mieszanki rozjaśniają włosy nawet o kilka tonów. W tym wypadku istotne jest dobranie mocy wody utlenionej. Im mocniejsza, tym mocniejsze rozjaśnienie, ale też bardziej zniszczone włosy, a więc warto kupić wodę mniejszej mocy, niż większej, ponieważ efektem ma być zmiana koloru a nie zniszczenie włosów.

Ochrona włosów

Popularne są środki typu plex do mieszania z rozjaśniaczem w celu ochrony struktury włosów przed zniszczeniem. Działają one bardzo dobrze, ale należy pamiętać, że obniżają stężenie wody utlenionej o połowę, dlatego należy kupić mocniejszą wodę, ponieważ i tak przy dodaniu plexu jej wartość spadnie, a włosy nie będą zniszczone, a jedynie rozjaśnione.