rica

Rica – profesjonalna pielęgnacja włosów

Zdecydowanej większości osób zależy na posiadaniu lśniących i przyjemnych w dotyku włosów. Niestety, bez odpowiedniej ich pielęgnacji raczej nie będzie to możliwe. Na szczęście, z pomocą przychodzą profesjonalne kosmetyki, takie jak na przykład te marki Rica. Warto dowiedzieć się, jakie produkty proponuje ona do pielęgnacji poszczególnych rodzajów włosów. 

Bogata i odżywcza pielęgnacja dla włosów kręconych i suchych

Włosy suche i zniszczone nie prezentują się atrakcyjnie i niezwykle trudno poddają się stylizacji. Podobnie rzecz ma się z kręconymi kosmykami, które lubią się puszyć. Warto zatem zastosować kosmetyki, które poprawią ich kondycję. Z pomocą może przyjść na przykład odbudowująco-regenerujący szampon marki Rica, który przeznaczony jest właśnie dla włosów suchych oraz zniszczonych. Z powodzeniem mogą sięgnąć po niego także posiadacze kosmyków kręconych i falowanych. Doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji będzie zaś odżywka ułatwiająca rozczesywanie i nadająca włosom miękkość. Raz w tygodniu dobrze byłoby rozważyć stosowanie maski wzmacniająco-naprawczej Rica, dzięki której rozczesanie włosów będzie zdecydowanie mniej problematyczne. 

Jakie kosmetyki Rica mogą pomóc włosom cienkim i przetłuszczającym się?

Włosy cienkie i przetłuszczające się także są dosyć trudne w pielęgnacji. Trzeba bowiem nie tylko pokonać nadmiar sebum, ale również nieco zwiększyć objętość kosmyków. Pomóc może w tym szampon zwiększający objętość włosów Rica. Optycznie pogrubia on kosmyki i unosi je u nasady. Dba także o łagodne, ale skuteczne usunięcie zanieczyszczeń, bez podrażniania skalpu. Bezpośrednio po umyciu włosów szamponem, można zastosować odżywkę z tej samej serii. Odżywi ona włosy, nie obciążając ich. Dzięki temu, z całą pewnością nie będą one przyklapnięte.