puder bananowy

Puder do zadań specjalnych?

Puder bananowy stał się kosmetykiem uniwersalnym. Pierwotnie najczęściej stosowany był przez wizażystów, jednak jego doskonałe właściwości szybko doceniła też szersza grupa odbiorców i dziś puder bananowy gości na stałe w wielu kosmetyczkach.

Unikalne właściwości pudru bananowego

Puder bananowy z drogerii Cocolita można już uznać za kultowy kosmetyk, ponieważ ni dość że sprawdza się w przypadku wielu dolegliwości skórnych, to jeszcze jest bardzo popularny na świecie. Puder został doceniony przez swój pół-transparentny kolor (łatwo dopasowujący się do wielu odcieni skóry) oraz ultralekką formułę. Puder ceniony jest za właściwości matujące, a zarazem rozświetlające (to ten specyficzny żółty odcień nadaje cerze świetlistego efektu).

Puder bananowy na co dzień

Puder bananowy doskonale ​koryguje zaczerwienienia skóry, rozświetla cienie pod oczami, a ponadto z powodzeniem możemy go stosować jako ​bazę lub puder utrwalający cały makijaż. Wprawione osoby mogą stosować puder do tzw. bakingu (specjalna technika nakładania makijażu, która wykorzystuje ciepło skóry, a przez to też makijaż jest trwalszy i bardziej naturalny).

Jak nakładać puder bananowy?

Puder doskonale sprawdza się do wykończenia makijażu np. pod oczami, czy w strefie T. Co więcej, jego unikalne właściwości, potęgują efekt rozświetlenia, a także produkt dobrze utrwala cały makijaż. Proszek można też nakładać gąbeczką, która przeznaczona jest do blendingu (czyli konturowania twarzy). Warto mieć go ze sobą, ponieważ szybko możemy nim zmatowić skórę, poprawić makijaż.