Problematyczny demakijaż – czym oczyszczać cerę, by jej nie podrażnić?

Jakość kosmetyków używanych do twarzy, czy to do pielęgnacji, czy do makijażu, jest niezwykle ważna, gdyż stosując kiepskie preparaty, można znacząco zaszkodzić swej cerze, mocno ją wysuszając, podrażniając czy przetłuszczając. Często jednak zapomina się o tym, że największe szkody można wyrządzić poprzez nieodpowiedni bądź niedokładny demakijaż.

O czym trzeba pamiętać?

Zdecydowanie najgorszym, co można zrobić swojej cerze, jest pomijanie demakijażu bądź niedokładne wykonywanie go. Nawet jednorazowe zaniedbanie tego obowiązku jest szkodliwe dla skóry i może powodować nawet jej szybsze starzenie się! Ważne jest jednak nie tylko to, by w ogóle zmywać makijaż i by robić to perfekcyjnie, aż wacik będzie całkiem czysty, ale też – by używać do tego odpowiednich preparatów. Czasami kobiety dobrze dbają o swą cerę, ale używanie kiepskiego kosmetyku do demakijażu całkiem niweczy ten efekt. Chodzi tu przy tym nie tyle o markę produktu, co jego rodzaj. Niestety większość preparatów do demakijażu obecnych na rynku działa dość agresywnie, silnie wysuszając skórę i niszcząc jej ochronną barierę lipidową, a skutkiem jest nie tylko pogorszenie się stanu cery, ale też na przykład osłabienie rzęs.

Naturalne kosmetyki najlepsze

Nie wszystkie kobiety wiedzą, że na rynku można znaleźć naturalne produkty do demakijażu, na przykład oferowane przez markę Iossi (zobacz ofertę). Są one dużo łagodniejsze niż zwykłe mleczka czy płyny do usuwania makijażu, są więc idealne do wrażliwej cery. Ich stosowanie można jednak polecić wszystkim kobietom, które chcą dobrze zadbać o swoją twarz.