lakiery

Primer do paznokci. Co to jest? Jak go stosować?

Primery przeznaczone do paznokci to specjalne płyny, które mają na celu przygotowanie płytki paznokciowej do manicure. Dzięki nim można wydłużyć jego trwałość i sprawić, że będzie prezentować się piękniej – bez kruszenia się i odchodzenia.

Przeznaczenie


Za pomocą primera można utrwalić różne rodzaje manicure, na przykład stosuje się primery do hybryd, manicure akrylowego, żelowego, a także manicure tytanowego. Do każdego z tych manicure można zastosować primer do paznokci, by uzyskać najlepsze rezultaty.

Rodzaje


Primery do paznokci można podzielić na dwa rodzaje:
– primery bezkwasowe (acid-free)
– primery kwasowe (acid)

Bezkwasowy primer do paznokci jest uniwersalnym kosmetykiem, który jest stosowany do każdego typu manicure. Jest łagodny, nie powoduje podrażnień, nie niszczy paznokci. Często polecany jest jako primer do hybryd, żeli.

Kwasowy primer używany jest wtedy, gdy bezkwasowy nie może zapewnić odpowiedniej przyczepności. Powoduje mocniejsze wytrawienie paznokci, dlatego może wywołać podrażnienia.

Sposób użycia


Primer stosowany jest po odtłuszczeniu płytki paznokciowej cleanerem. Następnie nakładany jest na nią, omijając skórki. Produkt bezkwasowy stosuje się jak lakier i pozostawia na około minutę, aż zaschnie. Z kolei kwasowy umieszcza się punktowo na paznokciach, nakładając 1-2 kropelki. Primer rozchodzi się wtedy po płytce. Następnie należy zaczekać, aż odparuje. Potem można rozpocząć wykonanie manicure.