Porady makijażowe dla początkujących

Na początku swojej przygody z malowaniem się warto znać jedną ważną zasadę, że bardzo istotna jest jakość, a nie ilość. Dotyczy to zarówno liczności kosmetyków, jak i porcji nakładanego produktu na twarz. Bardzo nieefektywnie prezentuje się przeładowania buzia niczym tak zwana tapeta. Aby wyglądać pięknie, podkreślić atuty swojej cery i dodać jej blasku, należy odpowiednio do typu urody dobrać kosmetyki.

Podstawą jest podkreślenie oka

Po podkreśleniu rzęs tuszem warto zaznaczyć powiekę cieniem. Najważniejsze pytanie brzmi jaki cień będzie dla nas odpowiedni? Zależy to od okazji, na którą wykonujemy makijaż – https://darmarsklep.pl/cienie-do-powiek/0,eveline. Eveline palety cieni zawierają odcienie idealne do wykonania makijażu oka na co dzień, jak i na większe wyjścia. Marka Eveline paletki klasyczne prezentuje w formie czterech cieni, w łagodnych kolorach odcieni beżu i brązu. Dzięki nim wykonamy makijaż codzienny, pokrywając całą powiekę jednym odcieniem. Należy go odpowiednio zblendować, czyli rozetrzeć, aby oko wyglądało naturalnie.

Na większe wyjście bardziej odważne kolory

Jeżeli czeka nas impreza lub randka, warto odważyć się na szerszą gamę kolorów, aby uatrakcyjnić nasze spojrzenie. W ofercie Eveline cienie do powiek są dostępne w ośmiu, dziewięciu, a nawet i aż dwunastu zestawach odcieni, w specjalnych Eveline paletkach. Posiadając kilka różnych kolorów, możemy poprzez dobór do siebie pasujących odcieni utworzyć bardzo prezentacyjny makijaż oka.
Poprzez rozcieranie kolejno nakładanych odcieni, możemy uzyskać fajny efekt ombre. Chodzi o to, aby kolory nawet bardzo kontrastujące ze sobą łagodnie przechodziły od jednego w drugi.
Najbardziej klasyczne i zawsze sprawdzające się jest tak zwane smoky eye, czyli efekt „przydymionego oka”, polegającym na cieniowaniu kolorów:

  1. Nałożyć przedłużającą trwałość cienia bazę na powiekę.
  2. Następnie nałożyć jasny odcień szarości na całą powiekę.
  3. W zewnętrznym kąciku oka i wzdłuż linii rzęs zastosować ciemniejszy odcień, delikatnie rozetrzeć.
  4. Pod łukiem brwiowym i w wewnętrznym kąciku oka zaakcentować jasnym, beżowym.