krem orientana ze śluzem ślimaka

Podstawowe informacje o kremie ze śluzu ślimaka

Krem ze śluzu ślimaka to stosunkowo nowy produkt na polskim rynku kosmetyków. Co jednak nie oznacza, że nie warty zakupu. Jego niezwykłe właściwości powodują, że powinien znaleźć się w każdej szafce z kosmetykami w polskim domu. Co konkretnie można od niego oczekiwać?

Dlaczego warto po niego sięgnąć?

Kremy ze śluzem ślimaka obecne są w Polsce od dość niedawna. Nie dziwi jednak to, że tak szybko zdobywają popularność, ponieważ ich ogromną zaletą jest oczywiście główny składnik, czyli śluz ślimaka. Pobierany jest on od ślimaków całkowicie nieinwazyjnie, dzięki czemu ma się pewność, że kupując taki krem, nie przyczynia się do ich śmierci. Po drugie jednak, jak powszechnie wiadomo, ślimaki mają bardzo ciekawą zdolność odbudowywania swojego ciała oraz posiadanej skorupy. Realizują to właśnie za pomocą wydzielanego przez siebie śluzu. Nie dziwi więc fakt, że składnik ten został użyty również do produkcji kosmetyków używanych przez ludzi.

Jakie posiada działanie?

Co jednak konkretnie powoduje krem ze ślimaka? Jaki ma wpływ na ciało i skórę osoby, która będzie go używała? Jak łatwo się domyśli, przede wszystkim jest to działanie silnie regenerujące. Nie tylko przy jego pomocy można pozbyć się zmarszczek, lecz również znacznie opóźnić proces starzenia się skóry. Co ciekawe, krem tego typu posiada także właściwości przeciwzapalne, a także niebelujące najrozmaitsze podrażnienia. Nie tylko słoneczne, lecz również np. po ugryzieniach owadów.

Jak więc widać, działanie tego kremu jest na pewno warte większej uwagi. Nic więc dziwnego, że powszechnie poleca się jego używanie.