Piercing sutków – jak wygląda? Jakie ozdoby można nosić w sutkach?

Jednym z rodzajów piercingu intymnego jest wykonywanie go w sutkach. Ten typ przekłuć stale zwiększa swoją popularność, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Kolczyk w sutkach wygląda nie tylko atrakcyjnie ale jest też wspaniałą formą na wyrażenie swojej osobowości. Szeroka oferta kolczyków dedykowanych do tego rodzaju przekłuć sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Co warto wiedzieć o piercingu sutków?

Piercing sutków zależy od płci – w przypadku mężczyzn kolczyk taki umieszcza się głębiej, u kobiet procedura jest bardziej złożona z uwagi na umiejscowione w tych okolicach zakończenia przewodów mlecznych. Samo przekłucie nie utrudnia późniejszego karmienia piersią, jednak tego typu decyzję warto uprzednio skonsultować z ginekologiem. Po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować przekłute miejsce poprzez przemywanie sutków roztworem soli fizjologicznej lub wody utlenionej oraz regularne usuwanie osocza oraz powstałych strupków. Po okresie rekonwalescencji można cieszyć się wspaniałą ozdobą oraz wybierać różnorodne modele kolczyków do sutków.

Jakie ozdoby można nosić w sutku?

Jednym z najchętniej wybieranych modeli kolczyków do sutków jest kształt sztangi. Mogą być one wykonane z różnorodnych materiałów oraz ozdobione różnorodnymi kamieniami np. kryształem, opalem oraz ozdobami wykonanymi z akrylu. Ten model jest wybierany najczęściej przez mężczyzn. Drugim motywem są kolczyki w formie podkówki oraz stożka. Dla osób poszukujących odmiany poleca się kolczyki w kształcie kluczy, kwiatków, strzałek oraz serduszek dodatkowo ozdobionych łańcuszkami czy ciekawymi kamyczkami.

Kolczyki w sutku powinny być wykonane z w pełni bezpiecznych i zdrowych dla ciała i skóry materiałów. Zalicza się do nich bioplast i stal chirurgiczną. Materiały te nie powodują podrażnień oraz nie uczulają.