stopy w wodzie

Pielęgnacja stóp – najważniejsze kosmetyki i porady

Zdrowe i zadbane stopy to marzenie wielu osób. Niestety dość często poprzez niewygodne obuwie lub niezwykle suchą skórę nasze stopy mogą się nieestetycznie łuszczyć lub pękać. W takim przypadku warto zainwestować w wysokiej jakości produkty do pielęgnacji, które pozwolą całkowicie odmienić wygląd i kondycje stóp.

Kosmetyki Regenerum- profesjonalna pomóc w przypadku problemów ze stopami

Kosmetyki Regenerum do stóp to jedne z najskuteczniejszych produktów do pielęgnacji tak wymagającej części ciała. Składniki aktywne wykorzystywane w kosmetykach pozwalają nie tylko na dogłębne nawilżenie stóp, ale również ich odżywienie. Tak złożone działanie sprawia, że nawet najsuchsze stopy pozostaną gładkie i miękkie przez cały dzień. Sama firma Regenerum posiada również w swojej ofercie całą serię poświęconą pielęgnacji pięt, stworzoną dla osób zmagających się z ich pękaniem. Kosmetyki Regenerum do pięt dostępne tutaj to przede wszystkim bogate serum oraz peeling, który pozwala pozbyć się resztek martwego naskórka i sprawia, że stopy przepięknie się prezentują.

Rutyna pielęgnacyjna stóp – jak sprawić, aby były one nawilżone i odżywione przez cały dzień?

W przypadku wyjątkowo wymagających stóp warto wdrożyć w życie odpowiednią rutynę pielęgnacyjną, która pozwoli zapewnić im odpowiednie nawilżenie przez cały dzień. Oczywiście podstawą pielęgnacji stóp powinno być ich nawilżanie za pomocą odpowiednio dobranego serum lub kremu do rąk. Warto również pamiętać o odpowiednim obuwiu, wykonanym z miękkich i przewiewnych materiałów. Należy również unikać wysokich szpilek i butów o wąskim przodzie. Oprócz stosowania kremu i peelingu warto również regularnie przygotowywać pielęgnacyjne kąpiele z dodatkiem specjalnego preparatu, który odżywi stopy i sprawi, że będą one bardziej miękkie. Po takim zabiegu warto użyć peelingu do stóp, który w szybki sposób usunie zbędny martwy naskórek oraz wygładzi pięty. Ostatnim krokiem będzie nałożenie kremu i oczywiście cieszenie się zadbanymi nogami przez wiele, długich dni.