Odważ się na usta w kolorze fioletu

Intensywny odcień na ustach to must have każdych wakacji. Już w ostatnim sezonie znane marki zaproponowały takie odważne kolory pomadek jak: chłodne odcienie nude, kolory z domieszką odcieni szarości, kobalt czy zieleń. W tym sezonie niezwykle modne stały się odcienie fioletu.

Najpopularniejsze fiolety na ustach

Jeśli mowa o najbardziej znanych odcieniach fioletu z pewnością należałoby wymienić odcień Sway z serii Liquid Suede od marki NYX. To bardzo chłodny, ale intensywny odcień fioletu. W cieplejszej tonacji odpowiednim wyborem będzie na pewno matowa pomadka w płynie Maybelline Super Stay Matte INK o numerze 35 – Creator. Dla mniej odważnych kobiet, również z serii Super Stay polecany jest odcień 40 – Believer – to fiolet z domieszką odcienia czerwonego. Bardzo ciemny odcień, wpadający w burgund – natomiast zdecydowanie mniej odważny od typowych chłodnych odcieni fioletu.

Jaki odcień fioletu wybrać?

Jak wiadomo odcieni fioletu jest wiele. Jaśniejsze, ciemniejsze, z domieszką koloru czerwonego lub o chłodnym odcieniu. Od typowych delikatnych i pastelowych kolorów, do bardziej szalonych i neonowych. Wszystko zależy od tego, na jak intensywny odcień chcemy sobie pozwolić i w którym będziemy czuły się po prostu dobrze. Ogólna zasada brzmi: chłodne kolory na ustach do chłodnych typów urody, a ciepłe odcienie są gwarancją dobrego wyglądu w przypadku ciepłych typów urody. Najważniejsze to komfort noszenia i znalezienie tego jednego, idealnego.