Od czego zależy wybór tuszu do rzęs?

Tusz do rzęs to kosmetyk, bez którego większość kobiet nie potrafi się obejść. Wiele kobiet uważa, że to też najważniejszy kosmetyk do makijażu. Zakup idealnego tuszu do rzęs, który będzie dopasowany do potrzeb właścicielki, wymaga szeroko zakrojonych poszukiwań.

Od czego powinniśmy zacząć poszukiwania idealnej mascary?

Pierwszym krokiem przybliżającym nas do wyboru idealnego tuszu do rzęs jest określenie rodzaju rzęs. Inne wymagania mają rzęsy długie, krótkie, a jeszcze inne proste i podwinięte. Znaczenie ma również to, czy rzęsy są gęste, czy rzadkie, czy plączą się, a może wręcz przeciwnie-zawsze są idealnie rozczesane.

Gdy już określimy główne cechy rzęsy, dużo łatwiejsze będzie posykiwanie odpowiedniego tuszu do rzęs. Tu należy pamiętać, że najważniejsza w tuszu do rzęs jest szczoteczka.

Tusz do rzęs cocolita.pl

Czym sugerować się podczas zakupów tuszu do rzęs?

Aby zakup tuszu do rzęs okazał się trafiony, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na szczoteczkę. Nie zawsze wystarczy się kierować przeznaczeniem samego tuszu (np. pogrubiający, wydłużający). Same właściwości tuszu do rzęs oczywiście też są ważne, jednak to, jak zachowują się nasze rzęsy podczas tuszowania, w głównej mierze zależy od rodzaju zastosowanej szczoteczki. Producenci kosmetyków dobierają odpowiednie szczoteczki do tuszu, jednak nie zawsze pokrywa się to z wymaganiami akurat naszych rzęs. Kiedy dokładnie poznamy potrzeby rzęs i zapamiętamy, jak zachowują się w trakcie malowania, wybór odpowiedniego tuszu do rzęs będzie dużo łatwiejszy. Wówczas też może nas zaskoczyć fakt, że nie właściwości tuszu, a kształt szczoteczki jest decydujący w efekcie, jaki chcemy uzyskać.