Oczyszczanie potrzebne od zaraz

Wiele kobiet stwierdzi, że makijaż pozwala im ukryć mankamenty swojej urody i pozwala wyglądać estetycznie. Inne twierdzą, że bez makijażu czują się niekompletne,a jeszcze inne, że makijaż dodaje im pewności siebie. Istnieją też takie, które mówią wprost, że lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem, a makijaż twarzy otwiera im szanse wchodzić w coraz to nowe role. Niezależnie od tego jak często się malują, nie można zapomnieć o oczyszczaniu cery z resztek makijażu. 

Pamiętaj o demakijażu

Codzienny demakijaż twarzy jest najważniejszym i podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Bez dokładnego oczyszczenia twarzy, nie możemy liczyć na to, że nasza cera będzie piękna i zdrowa.  Co się jednak stanie, kiedy zapomnimy o regularnym demakijażu i dokładnym oczyszczeniu skóry?

Pory skórne się zatykają, co prowadzi również do ich rozszerzania oraz, co gorsza, do powstawania zaskórników i wyprysków, również ropnych. Pamiętajmy o tym, by wykonywać staranny demakijaż nie tylko wieczorem, ale też rano, każdorazowo przed nałożeniem kosmetyków do pielęgnacji i makijażu.

Idealne oczyszczenie

Wiele z kobiet nie może zdecydować się jaki produkt do oczyszczania skóry będzie najlepszy. Z pomocą przychodzi płyn micelarny Cocolita. Płyn micelarny powinien szybko zmywać makijaż, a przy tym być delikatny dla skóry. Dodatkowo nie może podrażniać skóry, powodować uczucia ściągnięcia, wysuszenia oraz agresywnego pocierania – to główne cechy dobrego płynu micelarnego. Powinno się używać go zarówno rano i wieczorem. Podczas snu na naszej skórze również zbierają się zanieczyszczenia, które stanowią barierę dla aktywnych składników kremu czy podkładu. Ponadto wykonując demakijaż rankiem, mamy szansę pozbyć się tych resztek makijażu, których nie udało nam się w całości usunąć wieczorem.