Niezbędnik nowoczesnego brodacza-kartacz do brody

Współczesny brodacz to na ogół osoba, która dużo starań dokłada, aby należycie zadbać o swoje twarzowe owłosienie. Wielu mężczyzn chce, aby ich brody prezentowały się okazale i stosują wiele dostępnych na rynku środków, aby zwiększyć jej porost, gęstość, udoskonalić kolor. Niestety, mało kto pamięta o przykrytej włosami skórze, która cierpi istne katusze bez pożądanego dostępu powietrza.

Skóra, która „nie może oddychać” zaczyna produkować zmniejszone ilości sebum, co przekłada się na jej wysuszenie i łuszczenie. Zabiegiem, który może powstrzymać ten proces są masaże wykonane za specjalne szczotki do brody, o specyficznej nazwie – modny kartacz do brody. Szczotka poprawia ukrwienie skóry, tym samy poprawiającej dotlenienie i redukując problemy z przesuszeniami. Szczotka wysokiej jakości powinna być wykonana z naturalnego włosia z dzika i impregnowanego drewna. Dodatkowo, ważnym jej elementem jest poduszka pełniąca swoistą funkcję amortyzatora. Prawdziwego kartacza do brody nie zastąpi zwykły plastikowy grzebień, mimo że wielu mężczyzn stosuje tę praktykę. Nie jest on jednak w stanie właściwie zadbać o stan naskórka, choć rzeczywiści przydatny przy modelowaniu brody.

Warto pamiętać, że właściwa pielęgnacja skóry rzutuje ja jej przyszły stan i czasem warto zainwestować, aby cieszyć się zdrowiem i pięknem w przyszłości.