Najnowsze trendy w makijażu

Obecnie makijaż zmienił kierunek z totalnie matowego wyglądu na rozświetlony z efektem „mokrej” cery. Jednak taki trend z pozoru nie jest przyjacielem cery tłustej, która i tak nadmiernie się błyszczy, co nie jest estetyczne, a do tego bardzo często osoby mające cerę tłustą mają też bardziej rozszerzone, a przez to widoczne pory. Jak sobie poradzić z makijażem, aby był modny, ale wciąż ładnie wyglądał?

Podkład i puder to podstawa

Dobrze dobrany podkład do cery to podstawa całego makijażu, ponieważ nie da się ukryć, że podkład pokrywa całą twarz, a więc jest najbardziej widoczny. Podkładem można też wyrównać koloryt cery, zakryć niedoskonałości czy nawet regulować poziom sebum, jakie jest wydzielane przez naszą skórę. Jednym z takich dobrych pokładów jest Maybelline Affinitone Cocolita. Ale czy przy podkładzie i pudrze matującym można uzyskać świeżą i promienną cerę?

Jak uzyskać efekt promiennej skóry?

Warto po prostu nałożyć jedną, cienką warstwę podkładu na całej twarzy, a miejsca, które chcemy zakryć pokryć jeszcze jedną, lub dwoma cienkimi warstwami. Podobnie warto zrobić z pudrem – pokrywamy nim tylko miejsca, które są najbardziej poddane na wybłyszczanie od sebum np. nos, czoło, broda.

Na resztę twarzy nie nakładamy pudru! Warto jednak nałożyć odrobinę różu, pudru brązującego czy rozświetlacz na szczycie kości policzkowych. Warto też spryskać twarz mgiełką lub fixerem do makijażu o właściwościach rozświetlających lub chociaż nie matujący. W ten sposób niedoskonałości będą ukryte, ale cera będzie promienna.