Najczęstsze błędy podczas używania olejków do pielęgnacji włosów

Kobiety uwielbiają dbać o swoją urodę, zapominają jednak czasem o tym, że we wszystkim ważny jest umiar. Nie można stosować zbyt wielu specyfików na raz, czasami trzeba dać skórze oraz włosom odpocząć. W ten sposób będą się one same naturalnie regenerować, a po kilkudniowej przerwie lepiej przyjmą kolejną porcję kosmetyku. 

Najczęstsze błędy podczas używania olejków do pielęgnacji włosów
Sporo błędów można popełnić podczas używania olejków do pielęgnacji włosów. Stały się one bardzo popularne, można je kupić już nie tylko w profesjonalnych sklepach fryzjerskich, ale też w zwykłych drogeriach. To właśnie do drogerii opracowano kosmetyki, które mają bardzo prosty i wygodny sposób aplikowania, chociażby tak jak Loreal mythic oil. I chociaż na opakowaniu Mythic Oil znajduje się dokładna instrukcja jak używać tego kosmetyku, niektóre panie i tak popełniają kardynalne błędy.

Kardynalne błędy związane z używaniem olejków
Błąd numer jeden to zbyt duża ilość olejku nałożonego na włosy. Skutkuje to oczywiście tym, że włosy nawet po umyciu wciąż są obciążone i nie wyglądają dobrze. Warto zatem mieć umiar i olejki nakładać tak zwaną lekką ręką. Naprawdę one podziałają, nawet jeżeli we włosy wmasuje się tylko kilka kropelek. W przypadku olejków nie chodzi bowiem o ilość, a o jakość. Drugi błąd to wmasowywanie w skórę głowy olejku niedostosowanego do tego. Zanim olejek zacznie się stosować u nasady włosów, trzeba przeczytać czy ten konkretny rodzaj olejku właśnie do tego się nadaje. Przykładowo Loreal mythic Oil stosuje się na końce włosów, a nie na skalp.