szampon olaplex

Na ratunek włosom- szampon Olaplex!

Skóra głowy jest często przez nas traktowana marginalnie. A czy to nie z niej przypadkiem wyrastają włosy, od których oczekujemy, by były gęste, lśniące i długie? Wykruszanie włosów, zabiegi fryzjerskie, problemy skóry głowy… To wszystko sprawia przecież na kondycję naszych włosów! Uwaga, spoiler: możemy na to bezpośrednio wpłynąć! W czym może pomóc szampon Olaplex? Jaka jest jego rola w pielęgnacji?

Na co pomaga szampon Olaplex?

szampon olaplex
  • Włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi
  • Rozjaśniane
  • Farbowane
  • Skóra głowy podrażniona po zabiegach fryzjerskich

Dzięki zawartości jedynie delikatnych detergentów (bez SLS i SLES), szampon jest w stanie myć i jednocześnie pielęgnować skórę głowy. Zawiera silnie nawilżające substancje, więc złagodzi nam podrażnienia i wzmocni cebulki włosów, co dodatkowo da efekt większej objętości. Jest w tym szamponie również rewolucyjna formuła, polegająca na odbudowie mostków disiarczkowych, znajdujących się we włosach. I właśnie to odróżnia szampon Olaplex na tle innych kosmetyków naprawczych! Jesteśmy więc w stanie realnie wpłynąć na łamanie się włosów na długości i wykruszanie.

Czy szampon naprawdę jest do włosów?

Tak, popularnie określa się ten kosmetyk mianem „szamponu do włosów”, ale pamiętajmy, że służy on przede wszystkim do mycia skóry głowy. To właśnie ze skalpu, traktowanego często po macoszemu, wyrastają włosy. Myjąc włosy szamponem z tak dobrym składem, jak szampon Olaplex, zwiększamy prawdopodobieństwo na to, że nowe włosy, czyli tzw. „baby hair” wyrosną gęste i mocne. I o to chodzi! Dodając do tego masaż skóry głowy opuszkami palców, podczas mycia możemy oczekiwać spektakularnych efektów.