Masażer jadeitowy – czym tak naprawdę jest?

Wałek jadeitowy nie należy już do najnowszych nowinek na rynku kosmetycznym. W Polsce podbija serca wielu zwolenniczek pielęgnacji skóry twarzy już od około roku. Jednak dla niektórym z nas przyrząd ten w dalszym ciągu może wydawać się owiany tajemnicą. Czy jest masażer jadeitowy i do czego służy? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Urządzenie to wywodzi się z medycyny chińskiej i posiada bogatą historię. Starożytni Chińczycy uważali, że jadeit posiada wyjątkową moc i dobroczynny wpływ na organizm ludzki. Do dzisiaj kamień uznawany jest za posiadający właściwości odmładzające i niwelujący obrzęki na twarzy. Według zaleceń wielu kosmetologów należy stosować go przynajmniej raz w tygodniu, by zadbać o odpowiednią kondycję naszej cery. Co do jego właściwości odmładzających czy wygładzania zmarszczek istnieje wiele teorii i sporów wśród znawców pielęgnacji. Jedno natomiast jest pewne, wałek z jadeitem zapewni skórze naszej twarzy doskonały drenaż. Oznacza to, że przyczyni się on do lepszego przepływu limfy, co z kolei spowoduje dotlenienie tkanek znajdujących się na twarzy.

Bez względu na naszą wiarę w przywracające młodość właściwości kamienia, warto posiadać roller jadeitowy w kolekcji swoich przyborów do pielęgnacji. Obecnie jest on dostępny naprawdę w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych i nie musi wcale kosztować wiele. Pewne jest, że cotygodniowy masaż przyniesie nam ukojenie.