Manicure japoński – idealne paznokcie bez malowania

Jeśli komuś wydaje się, że ładne paznokcie można mieć tylko jeśli się je pomaluje, to jest to znak, że nie poznał jeszcze możliwości manicure japońskiego. Choć w Japonii metoda ta jest znana od wieków, u nas dopiero raczkuje, toteż wiele osób nawet o niej nie słyszało. Warto to zmienić.

Jaki efekt daje manicure japoński?

Zabieg ten polega na upiększaniu naturalnych paznokci i jednoczesnym wzmacnianiu ich. Na płytki nakłada się odżywczą pastę, wcierając ją za pomocą polerki, a następnie utrwala się ją specjalnym pudrem. Po zabiegu paznokcie są gładkie, lekko zaróżowione, wyglądają bardzo zdrowo i pięknie błyszczą. Manicure japoński daje piękny, estetyczny wygląd nawet bardzo zniszczonym płytkom, a efekt jest natychmiastowy. Dobra wiadomość jest też taka, że każdy może sam wykonywać manicure japoński zestaw nie jest bowiem drogi, a wystarcza na długi czas.

Czy warto kupić zestaw do manicure japońskiego?

Jest to idealna alternatywa dla malowania paznokci, gdyż płytki wyglądają, jakby były pociągnięte bezbarwnym lakierem. Jest to także doskonały sposób na wzmocnienie płytek, na przykład po zdjęciu tipsów czy hybryd, na pewno więc warto posiadać zestaw i robić z niego użytek kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Jednak zwolenniczki malowania paznokci muszą pamiętać, że po japońskim manicure lakier nie trzyma się, gdyż płytki są zbyt śliskie i gładkie. Trzeba więc odczekać około 2 tygodni z malowaniem paznokci.