paznokcie

Malowanie paznokci w domowym zaciszu

Kobiety są specjalistkami od dbania o swój wygląd. To właśnie panie są najczęstszymi bywalczyniami w salonach piękności, gdzie poddają swoje włosy metamorfozom, oddają się w ręce profesjonalistek, które wykonują im przeróżne zabiegi czy też kupują coraz to lepsze kremy przeciwzmarszczkowe. Panom wystarcza zazwyczaj ogolona twarz i schludnie przycięte paznokcie. Wiele kobiet ma wręcz bzika na punkcie manicure dłoni. Na szczęście rynek kosmetyczny rozwija się w zawrotnym tempie i oferuje coraz to różniejsze metody malowania paznokci.

Kosmetyczka czy samodzielne malowanie paznokci?

Wizyty u kosmetyczki nie należą do najtańszych. Z tego względu, coraz więcej kobiet inwestuje w zestawy do paznokci i samodzielnie wykonuje sobie manicure. Istnieją metody malowania łatwiejsze w wykonaniu, inne wymagają nieco więcej wprawy. Korzystanie z tradycyjnego manicure jest najprostsze. Wystarczy kupić jakiś dobry zestaw do paznokci, w skład którego wchodzi baza, lakier właściwy i top coat, tworzący trwałą warstwę wierzchnią. Co jednak z innymi, bardziej skomplikowanymi formami manicure?

Manicure hybrydowy i japoński – jak zacząć?

Chcąc przerzucić się z lakierów tradycyjnych na metodę hybrydową, warto zainwestować w dobrej jakości zestaw do manicure hybrydowego. Warto sprawdzić opinie danej marki w Internecie. W sieci znajduje się również wiele tutorialów, podpowiadających jak malować paznokcie hybrydą krok po kroku. Równie proste w użytkowaniu są zestawy do manicure japońskiego. Tutaj nie korzysta się z lakierów, a specjalnych wcierek, które polerują płytkę paznokcia.