Laminowanie włosów żelatyną

Zadbane, gęste i lśniące włosy są marzeniem każdej kobiety. Niestety, istnieje wiele czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na ich stan. Nadmiar zabiegów pielęgnacyjnych, kosmetyki do stylizacji, morska woda czy promienie słoneczne mogą doprowadzić włosy do katastrofalnego stanu. Stają się wtedy one puszące i niezdyscyplinowane. Jak przywrócić im blask i dawną kondycję?

Zabieg, który działa cuda

Laminowanie włosów, bo o nim mowa, sprawia że stają się one błyszczące, silne i gładkie. Można wykonać go w salonie fryzjerskim, jednak o wiele tańsze jest zrobienie go we własnym domu, przy użyciu żelatyny, odżywki do włosów i olejku.

Wystarczy stworzyć maskę z żelatyny, gorącej wody, odżywki do włosów i dowolnego olejku (np. arganowego). Wymieszane składniki należy nałożyć na włosy na kilkanaście minut i delikatnie podgrzewać suszarką. Później należy umyć włosy szamponem.

Co ważne, zabiegu nie powinno powtarzać się częściej niż dwa tygodnie, bowiem efekty mogą być całkiem odwrotne od zamierzonych. Istnieje wtedy ryzyko przeproteinowania włosów, co sprawi, że staną się łamliwe i kruche.

Efekty zabiegu

Żelatyna jest doskonałym źródłem białka, który jest podstawowym budulcem włosa. Tworzy ona dookoła niego powłokę ochronną, dokładnie wypełniając wszelkie ubytki i nierówności. Sprawia to, że włosy są gładkie i lśniące na całej powierzchni. To doskonały sposób na szybkie poprawienie kondycji fryzury tanim kosztem.