Kwas hialuronowy – zastosowanie

Kwas hialuronowy jest substancją występującą naturalnie w naszym organizmie. Najwięcej jest go w naszej skórze, mazi stawowej i w płynach ustrojowych organizmu. Kwas hialuronowy ma przede wszystkim za zadanie wiązać wodę w organizmie. Każdego dnia duża część kwasu hialuronowego ulega rozpadowi, a na jego miejsce powstaje nowy. Niestety z czasem nasz organizm wytwarza go coraz mniej. Nasza skóra staje się bardziej zwiotczała i pozbawiona wody. Na ratunek przychodzi nam przemysł medyczny i kosmetyczny, który wytwarza ten składnik aktywny w laboratoriach. Na rynku pojawiło się wiele kwasów hialuronowych. Sam kwas bardzo często jest składnikiem kremów odmładzających i przeciwzmarszczkowych.

Dodatek do kosmetyków

Kwas hialuronowy można dodać jako składnik fazy wodnej do produkcji kremów, balsamów. Tak wzbogacony krem będzie się lepiej wchłaniał w skórę.

Szybkie serum

Jeśli nie masz czasu na tworzenie własnych kosmetyków, a chcesz korzystać wyłącznie z naturalnych produktów i nie nadwyrężać budżetu domowego, to możesz w bardzo szybki sposób stworzyć serum do twarzy. Wystarczy połączyć ulubiony olejek nierafinowany z kwasem hialuronowym. Efekt widać po pierwszym zastosowaniu.

Nawilżenie włosów

Kwas hialuronowy idealnie nada się do pielęgnacji zniszczonych włosów, którym przywróci naturalny blask i zdrowy wygląd.