Kosmetyki – podstawowy zestaw dla mężczyzny

Mężczyźni na ogół z trudem poruszają się w świecie kosmetyków. Mnogość produktów, ich skład czy zastosowanie wymagają pewnej wiedzy i dobrej orientacji, co nie zawsze jest po drodze z męskimi zainteresowaniami. Warto jednak nabyć kilka preparatów, aby codzienna pielęgnacja dała dobry efekt.

Zestaw na co dzień

Zestawy kosmetyków nie obejdą się bez środków pielęgnacyjnych do mycia twarzy. Najlepiej, jeśli będą to żele lub pianki, które – odmiennie niż mydło – oczyszczając nie naruszają warstwy ochronnej skóry. Na twarz powinno się również nałożyć lekki krem, który nawilży i odżywi skórę.

Męski zestaw kosmetyków zawiera również preparaty do golenia. Warto sięgać po produkty, które zawierają składniki zmiękczające włoski i łagodzące podrażnienia, np. aloes lub pantenol. Po goleniu dobrze jest zastosować balsam lub mleczko o właściwościach dezynfekujących.

Dobry dezodorant

Dezodorant jest jednym z podstawowych kosmetyków w codziennej pielęgnacji. Wybór rodzajów jest bardzo duży. Warto wiedzieć, iż do maskowania zapachu potu używa się zwykłego dezodorantu, a aby zapobiec poceniu się trzeba sięgnąć po antyperspirant, który blokuje gruczoły potowe i zapewnia świeży zapach przez dłuższy czas.