wyraziste i błyszczące farbowane włosy

Koloryzacja włosów nie musi im szkodzić!

Farbowanie włosów z pewnością jest najczęstszą przyczyną zniszczeń pasm, w Polsce szczególnie – trudno spotkać młodą dziewczynę lub kobietę z naturalnym kolorem włosów, co uwarunkowane jest między innymi modą. Kobietom przy tym często wydaje się, że większe bądź mniejsze zniszczenie pasm jest ceną, którą po prostu trzeba zapłacić za atrakcyjny kolor. Wcale jednak nie jest to prawda!

Kwestia wyboru odpowiedniego środka

Chcąc wykonać koloryzację włosów, kobiety skupiają się przede wszystkim na tym, jaki kolor chcą osiągnąć, ale warto też dobrze dobrać środek koloryzujący, pamiętając, że farba do włosów wcale nie jest jedyną opcją, jaka wchodzi w grę. Do wyboru są też między innymi szampony koloryzujące utrzymujące się na włosach do 24 myć czy szamponetki. Oczywiście wszystkie one dają efekt znacznie mniej trwały niż farby do włosów, mogą też gorzej pokrywać włosy, ale nie jest to reguła, dlatego być może warto przetestować takie środki.

Jednocześnie znacznie lepiej będzie wybrać rozjaśniającą farbę do włosów niż rozjaśniacz. Rozjaśniacz to środek, który najmocniej oddziałuje na włosy, nie tyle je rozjaśnia, co wytrawia, usuwając z nich barwnik, co jest niezwykle inwazyjne i praktycznie nie obywa się bez zniszczeń. Za pomocą dobrej farby rozjaśniającej można zaoszczędzić swym pasmom zniszczeń, a jednocześnie rozjaśnić je o kilka odcieni. Dziś może to być w pełni wystarczające, gdyż bardzo jasny blond nie jest już raczej modny.

Warto też oczywiście pamiętać o ziołowych farbach do włosów i hennie, które nie szkodzą włosom nawet w najmniejszym stopniu.

Ważne zasady

Poza tym można zrobić jeszcze wiele, by nie zaszkodzić swym pasmom nawet gdy nie chce się zostawać przy tym obecnym kolorze. Przede wszystkim, w przypadku chemicznego farbowania lepszym wyjściem będzie koloryzacja włosów w salonie fryzjerskim niż w domu. Nie wolno też wykonywać tego zabiegu zbyt często, jak i przetrzymywać farby na głowie. Kluczowa jest też odpowiednia pielęgnacja – o włosy koloryzowane trzeba dbać dużo mocniej niż o naturalne!