Kilka faktów o szmince, o których być może nie wiedziałaś

Szminka bourjois w kolorze czerwonym to klasyka, która ubiera kobietę w odpowiednią samoocenę oraz pewność siebie. Nic tak nie dodaje szyku i elegancji jak właśnie bourjois pomadka w kolorze czerwieni. Szminki były znane już w starożytnym Egipcie, ale wtedy niosły one za sobą poważne problemy zdrowotne.

Jod z bromem i ochra

W starożytnych czasach kobiety również dbały o swoją urodę. Podkreślanie ust było na porządku dziennym. Barwiono je za pomocą owoców oraz płatków kwiatów, ale pierwszy fachowy specyfik wytworzono ze śliny ślimaka szkarłatni. Był to oczywiście odcień szkarłatnej czerwieni jak pomadka bourjois. Bywała to także ochra oraz jod z bromem, który niestety mógł zakończyć się dość drastycznie, ponieważ ta brunatnoczerwona ciecz jest silnie toksyczna.

Narodziny szminki

Za początek klasycznej szminki uważa się rok 1883, kiedy to na Wystawie Światowej w Amsterdamie została zaprezentowana pierwsza pałeczka do malowania ust. Do spopularyzowania tego kosmetyku na pewno przyczyniły się gwiazdy kina oraz Helena Rubinstein, która uznała, że to obowiązkowe wyposażenie torebki każdej kobiety. Po drugiej wojnie światowej pomadki osiągnęły apogeum popularności.

W sztyfcie, w płynie, błyszczące, matowe

Dzisiaj oprócz tego, że główną funkcją szminki bourjois jest nadanie wargom pięknego koloru, to poza tym z bourjois pomadką mamy odpowiednio odżywić i nawilżyć nasze usta. Obecne kosmetyki do ust mają niezwykłą konsystencję, wygodne aplikatory, wyraziste kolory oraz pozwalają na utrzymanie efektu pomalowanych ust nawet do 24 godzin. Możemy wybierać w odcieniach matowych, błyszczących – co tylko nam się zamarzy. Z pomadką bourjois każdy makijaż jest doskonale i precyzyjnie wykończony, o kolorze nawet nie wspominając, ponieważ paleta barw jest tak szeroka, że można pozwolić sobie na wyjątkowe eksperymenty.

Więcej: Darmarsklep.pl