Kiedy używać odżywki do włosów?

Mnóstwo osób wybiera się do ulubionej drogerii po odżywkę do włosów w momencie, gdy dostrzega jakiś problem z włosami. To duży błąd, gdyż odżywki do włosów powinno stosować się przy każdym myciu głowy. Jaki rodzaj wybrać – to oczywiście zależy od posiadanego typu włosa. W sklepach jednak jest tak duży wybór, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Jakie są rodzaje odżywek do włosów?

Producenci kosmetyków do włosów stworzyli takie rodzaje odżywek do włosów, by podpasowały one wielu klientom. Można je podzielić ze względu na ich zastosowanie, jak i na skład. Są bowiem odżywki do włosów emolientowe, proteinowe i humektanty. Klienci najczęściej jednak decydują się na zakup konkretnego produktu sprawdzając do jakich typów włosów jest on przeznaczony, np.: do włosów suchych, przetłuszczających się, kręconych, prostych, farbowanych.

Kiedy używać odżywki do włosów?

Eksperci od włosów polecają klientom, by ci używali odżywek przy każdym myciu głowy. Mimo, iż są różne „szkoły” stosowania odżywek, to jednak najbardziej popularna jest tak, która mówi o tym, iż odżywka powinna być stosowana zaraz po dokładnym umyciu włosów dobrym szamponem. Taka odżywka do włosów powinna być nakładana mniej więcej od połowy włosów (nie od czubka głowy). Dobrze jest ją również trochę przetrzymać na włosach (przynajmniej kilak minut), by mogła zacząć na nich działać. W zależności od rodzaju produktu, odżywka do włosów może być także stosowana na suche włosy. Najczęściej w sprayu występują takie preparaty, które mają dodatkowo ułatwić rozczesywanie oraz modelowanie włosów.

Warto mieć dobrą, sprawdzoną odżywkę zawsze pod ręką. I co ważne, nie musi ona wcale kosztować fortuny. Wiele osób długo szuka idealnego produktu, jednak wybór na rynku jest tak duży, że z powodzeniem każdy znajdzie doskonały asortyment do swoich włosów.