szampony po prostowaniu keratynowym

Keratynowe prostowanie włosów – pielęgnacja po zabiegu

Popularność zabiegu keratynowego prostowania włosów nie słabnie. Jest to zabieg polegający na odżywieniu maksymalnie włosów za pomocą keratyny. Wchłania się ona w strukturę włosa, wskutek działania wysokiej temperatury. Zabieg można wykonać w domu lub w profesjonalnym salonie fryzjerskim.
Prawidłowo wykonane keratynowe prostowanie sprawia, że włosy są wyprostowane, wygładzone, nie elektryzują się ani nie puszą oraz łatwiej i lepiej się układają. Aby efekt utrzymał się maksymalnie długo, czyli z reguły od 3 do 6 miesięcy, należy stosować odpowiednią pielęgnację.

szampony po prostowaniu keratynowymJak odpowiednią pielęgnacją przedłużyć trwałość efektów?

Przede wszystkim przez 2-3 dni od zabiegu absolutnie nie wolno myć włosów. Jeśli wilgotność powietrza na zewnątrz jest wysoka, to lepiej przez ten okres powstrzymać się od wychodzenia z domu.Nie należy też ich wtedy moczyć, zakładać za ucho, spinać ani wiązać. W kolejnym kroku konieczne jest, aby stosować odpowiedni i przeznaczony specjalnie do tego celu szampon po keratynowym prostowaniu. Zawierać one keratynę, której dostarczanie włosom po zabiegu jest niezbędne. Szampon po keratynowym prostowaniu  nie zawierają natomiast składników, które przyspieszają wypłukiwanie się keratyny. Należą do nich silikony (dopuszczalne są silikony rozpuszczalne w wodzie), alkohol, sól oraz silne detergenty (głównie SLS i SLES).
Te same zasdy dotyczą odżywek, których stosowanie oczywiście jest zalecane, zwracać jednak należy uwagę, aby były to odżywki o odpowiednim składzie. Polecane jest również olejowanie włosów.

Odpowiednia i staranna pielęgnacja włosów sprawi, że efekty keratynowego prostowania włosów utrzymają się tak długo jak to możliwe.