Keratyna na włosy – jak działa?

Keratynowe prostowanie włosów jest bardzo powszechną metodą odbudowy włosa i jego wygładzenia. Oczywiście keratyna na włosy wpływa też prostująco, skąd wzięła się nazwa zabiegu, ale przede wszystkim może włosy odbudować, uzupełnić braki w strukturze oraz sprawić, że będą ładne.

Czym jest keratyna do włosów?

Keratyna to biało naturalnie występujące w organizmie ludzkim. Odpowiada za ochronę komórek nabłonkowych. Bardzo duże ilości keratyny można znaleźć właśnie we włosach, ponieważ produkowana jest ona w mieszkach włosowych. Dlatego też naturalnie keratyna znajduje się w osłonce włosa i łodydze. Włókna keratynowe wiązane są ze sobą za pomocą wiązań siarczkowych. Z tego też powodu stosując keratynę na włosy po intensywnych zabiegach jak farbowanie ich można uzyskać efekt wygładzonych i zdrowych włosów.

Działanie keratyny

Keratyna jako białko wnika we włos i uzupełnia braki we włóknach. Dzięki temu wygładza włosy, sprawia że są gładkie w dotyku oraz błyszczące. Nawet jeśli wcześniej były bardzo mocno rozjaśnione i mostki siarczkowe zostały wypalone. Keratyna na włosy ma więc bardzo dobre działanie pod warunkiem, że jest nałożona umiejętnie.

Z powodzeniem w hurtowniach kosmetycznych można kupić preparaty do domowych zabiegów keratynowych, które się świetnie sprawdzą na większości włosów.