glicerynowe mydło zając

Jakie zalety ma oryginalne mydło glicerynowe?

Oryginalne mydło glicerynowe ma bardzo wiele zalet, dlatego też coraz częściej można je spotkać na półkach sklepowych. Olbrzymia popularność wynika z prostego i naturalnego składu. w ostatnim czasie jest olbrzymi boom na naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry. Glicerynowe mydło doskonale sprawdzi się nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry.

Dlaczego warto?

Mydła glicerynowe nie zwierają w swoim składzie sztucznych barwników i niebezpiecznych detergentów, które można spotkać w konkurencyjnych kosmetykach. Jak sama nazwa wskazuje głównym składnikiem mydła jest oczywiście gliceryna, która doskonale nawilża i wygładza skórę. Warto wspomnieć o tym, że mydło glicerynowe nie powoduje alergii, dlatego też jest dobrym wyborem dla osób, które na co dzień zmagają się z uczuleniami. Gliceryna pozyskiwana jest z tłuszczów roślinnych i zwierzęcych. Godne polecenia są przede wszystkim mydła wyprodukowane z gliceryny roślinnej. Dużym atutem gliceryny jest to, że głęboko wchłania ona w poszczególne warstwy skóry.

Jakie właściwości?

Naturalne mydła glicerynowe mogą pochwalić się wieloma właściwościami prozdrowotnymi. Kosmetyk ten zalecany jest nie tylko przez kosmetologów, ale również przez lekarzy. Glicerynowe mydło ma naturalne pH, dlatego też doskonale pasuje do każdego typu skóry. Mydło nadaje się do pielęgnacji całego ciała, łącznie z miejscami intymnymi i twarzą. Gliceryna zapobiega pęknięciom i skutecznie łagodzi wszelkie podrażnienia. Jest to idealny kosmetyk dla osób, które chcą szybko zmiękczyć naskórek i zabezpieczyć skórę przed nadmierną utratą wody. Dzięki glicerynie zdecydowanie łatwiej jest utrzymać barierę lipidową. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że mydło glicerynowe jest bardzo łagodne, dlatego też bez żadnego większego problemu nadaje się do pielęgnacji małych dzieci i niemowląt. Oryginalne mydła na bazie gliceryny można bez problemu wykorzystać jako niezawodny peeling. Gliceryna nie tylko rewelacyjnie złuszcza martwy naskórek, ale co najważniejsze pobudza krążenie.