Jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?

Zawartość kosmetyczek wielu mężczyzn ogranicza się do produktu do mycia ciała, szamponu do włosów i pianki do golenia. Jednak ten podstawowy zestaw nie wystarczy, by zapewnić skórze ciała i twarzy ładny, zdrowy i młody wygląd. Oferta kosmetyków dla mężczyzn jest znacznie szersza, z czego panowie powinni często korzystać.

CO POWINNA ZAWIERAĆ MĘSKA KOSMETYCZKA?

Aby zacząć o siebie dbać i wpłynąć tym samym pozytywnie na swój wygląd, najpierw trzeba pozbyć się zgubnego przekonania o tym, że o urodę wypada dbać tylko kobietom. To już duży krok w postrzeganiu przez panów konieczności podjęcia pielęgnacji. Następnie warto zorientować się jakie są potrzeby cery czy skóry ciała. Czy jest ona przesuszona, wydziela nadmiar sebum, a może pojawiają się na niej nowe zmarszczki? Dobranie odpowiedniego kosmetyku do typu cery i jego regularne stosowanie to prosta droga do sukcesu. Szafka mężczyzny powinna zawierać dobry płyn lub żel myjący, tonik, krem nawilżający na dzień i na noc (lub jeden uniwersalny) z funkcją odżywczą i chroniącą przed promieniami słonecznymi. Dla panów po 30 roku życia zaleca się rozpoczęcie stosowania kremów przeciwzmarszczkowych, aby jak najbardziej opóźnić proces starzenia. Raz w tygodniu warto wykonać peeling twarzy, by pozbyć się martwego naskórka i wygładzić skórę.

Z Ciao.pl Kosmetyki dla mężczyzn występują w przeróżnych wariantach zapachowych, mają najróżniejsze składniki i są przeznaczone do różnych potrzeb i problemów cery. Dzięki temu, każdy pan znajdzie coś dla siebie.