zestaw kosmetyków dla dzieci

Jaki zestaw kosmetyków dla dzieci wybrać jako prezent świąteczny?

Wiele osób zastanawia się, jaki prezent zrobić swym pociechom na Boże Narodzenie. Oprócz zabawek warto pomyśleć także o zakupie zestawu kosmetyków. Wysokiej jakości produkty dostosowane do wielu dziecka, odpowiednio pielęgnują skórę i dbają o jej estetyczny wygląd. Dzięki nim codzienne zabiegi będą przyjemne i bezpieczne.

Komplet dla maluchów

Wybierając kosmetyki dla niemowląt, należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Przyjmuje się, że im mniej składników znajduje się w danym produkcie, tym lepiej. Środki do pielęgnacji niemowląt powinny być testowane dermatologicznie i posiadać stosowane certyfikaty. Wysokiej jakości zestaw kosmetyków dla dzieci może składać się z delikatnego płynu do mycia ciała i włosów, balsamu do ciała, a także ochronnego kremu do twarzy. W składzie kosmetyków nie powinien występować:

  • olej mineralny,
  • środek myjący typu SLS, SLES,
  • paraben,
  • phenoxyethanol.
zestaw kosmetyków dla dzieci

Zestaw dla nastolatka

Skóra nastolatków znacząco różni się od skóry niemowląt, dlatego w skład zestawu będą wchodzić zupełnie inne produkty. Zmiany hormonalne spowodowane procesem dojrzewania powodują powstawanie nieestetycznych wyprysków i zmian skórnych u nastolatków. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest zastosowanie kremów normalizujących do cery trądzikowej, które łagodzą podrażnienia i stany zapalne. W skład zestawu dla nastolatka może wchodzić także żel do kąpieli, szampon do włosów oraz balsam do ciała. Najlepsze kosmetyki zawierają w swym składzie blisko 95% naturalnych substancji pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Odpowiednio dobrane produkty mogą znacząco ułatwić nastolatkom przejście przez okres dojrzewania.