Jaki olejek do brody wybrać?

Jaki olejek do brody wybrać? To pytanie choć raz zadawał sobie chyba każdy posiadacz zarostu. I całkiem słusznie, bo olejki do brody mają różne właściwości. I olejek olejkowi nierówny

Na jaki produkt się zdecydować?

Jeżeli wybierzemy się choćby do najbliższej, osiedlowej drogerii bez problemu zauważymy, że półki uginają się od różnych kosmetyków. Nowe marki dla mężczyzn pojawiają się jak grzyby po deszczu, a każda z nich ma w swojej ofercie produkty dedykowane właśnie brodaczom. Nic dziwnego, że przy takiej liczbie opcji do wyboru panowie mają ogromny kłopot z zakupem odpowiedniego kosmetyku dla siebie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając olejek do brody?

Bardzo ważny jest skład produktu. Dlatego zawsze warto dokładnie czytać informacje umieszczone na etykietce. Ma to szczególne znaczenie jeśli ktoś ma wrażliwą skórę bądź boryka się z alergiami. Dlatego w takich przypadkach zanim użyjemy nowego kosmetyku warto zrobić próbę uczuleniową. Jak ją wykonać? Nic prostszego… Wystarczy, że niewielką ilość nowego olejku do brody nałożymy na skórę za uchem czy nadgarstku. W krótkim czasie zauważymy czy wystąpi u nas reakcja alergiczna.

Kolejny ważny aspekt to cena. Wiąże się ona ze składem kosmetyku, ale także z otoczką marketingową. Produkty bardzo znanych marek zazwyczaj są bardzo kosztowne, a ich właściwości nie są jakieś nadzwyczajne. Wręcz przeciwnie. Zdarza się, że olejek do brody mniej znanego producenta ma zdecydowanie lepszy skład niż ten stworzony przez doskonale rozreklamowanego, kosmetycznego giganta.