Jaki krem przeciwtrądzikowy wybrać

Jaki krem przeciwtrądzikowy wybrać?

Wiele osób, szczególnie tych w młodym wieku, boryka się z problemem skóry trądzikowej. Jest to przykra dolegliwość, z którą należy walczyć, aby nie dopuścić do różnego rodzaju blizn oraz przebarwień trądzikowych. W tym celu warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, stosując kremy przeciwtrądzikowe. Wybór idealnego kremu może stanowić nie lada wyzwanie, dlatego warto poświęcić tej kwestii dużo uwagi.

Jaki powinien być idealny krem na trądzik?

Krem na trądzik powinien w odpowiedni sposób regulować wydzielanie sebum, jednocześnie nawilżając skórę. Powinien on zawierać w składzie składniki przyczyniające się do złuszczania naskórka i zmniejszania aktywności gruczołów łojowych. Trzeba jednak zachować w tej kwestii ostrożność, ponieważ skóra trądzikowa jest bardzo wrażliwa i nie wolno dopuszczać do jej wysuszania oraz podrażniania.

W przypadku cery trądzikowej, pod żadnym pozorem nie należy stosować tłustych kremów, które mogą prowadzić do zapychania porów i powstawania zaskórników. Należy więc unikać wszelkiego rodzaju kosmetyków zawierających w składzie parafinę lub wazelinę. W pielęgnacji cery trądzikowej niewskazane jest również stosowanie kosmetyków zawierających w składzie alkohol oraz substancje zapachowe.

krem nawilżający do cery trądzikowej

Nawilżanie cery trądzikowej

Trądzik powstaje na skutek nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Wydawać by się mogło, że najlepszym rozwiązaniem takiego problemu będzie stosowanie kremów, które wysuszają cerę i redukują wydzielanie łoju do minimum. Nic bardziej mylnego, bowiem cera trądzikowa jest szczególnie wrażliwa i jej wysuszanie może prowadzić do bardzo przykrych konsekwencji. Warto więc zakupić odpowiedni krem nawilżający do cery trądzikowej dostępny na cocolita.pl, który jednocześnie będzie hamował aktywność gruczołów łojowych. Takie kremy chronią skórę przed wysuszeniem oraz podrażnieniami i stanowią podstawę pielęgnacji cery trądzikowej.

Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się kremy o konsystencji żelu, które zawierają w swoim składzie aloes. Wchłaniają się one bardzo szybko i jednocześnie przynoszą skórze ukojenie.