kosmetyki a drogeria internetowa

Jak z głową kupować kosmetyki?

Kosmetyki, które nie mieszczą się w półkach, tym bardziej w jednej kosmetyczne – każda kobieta z pewnością przeżyła taki epizod w swoim życiu. Jak kupować kosmetyki z głową i nie przepłacać?

Nie kupuj kosmetyków na zapas

Pierwszą zasadą jest nie kupowanie kosmetyków na zapas, na przykład dlatego, że akurat są w promocji. Obecnie większość sklepów kosmetycznych organizuje obniżki cyklicznie, dlatego na pewno uda nam się skorzystać z promocji ponownie.

Jeżeli kosmetyczka pęka w szwach, a części produktów w ogóle nie używamy, czas najwyższy zrobić z nimi porządek. Można oddać je koleżankom albo sprzedać, w ten sposób można trochę zaoszczędzić.

W drogeriach internetowych jest taniej

Zakupy w sieci są bardzo dobrą alternatywą, zazwyczaj drogeria internetowa taka jak np. https://byhealth.pl/ oferuje dużo niższe ceny, niż sklepy stacjonarne. W ten sposób można zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy, nawet gdy ponosimy koszty wysyłki.

 

Aby kupować świadomie:

kosmetyki a drogeria internetowa– twórz listy zakupów,

– nie kupuj nowych kosmetyków, jeśli masz podobne w zapasie,

– kupuj przez internet,

– wykonuj kosmetyki samodzielnie np. maseczki – będą tańsze i zdrowsze dla skóry,

– spróbuj znaleźć zamiennik kosmetyku, który jest drogi,

– nie kupuj na zapas,

– nie sugeruj się reklamą.

 

Branża kosmetyczna działa bardzo prężnie i na rynku pojawia się dużo nowości. Nie dajmy się zwariować, przed każdym zakupem nowego kosmetyku bardzo dobrze się zastanówmy i zadajmy sobie pytanie, czy na pewno dany produkt jest nam niezbędny.