Jak wykonać makijaż smokey eye?

Smokey eye to niezwykle popularny i imponujący makijaż oczu. W związku z tym, wiele pań decyduje się właśnie na niego – zwłaszcza, gdy wybiera się na wielkie wyjścia i imprezy. Ten typ makijażu doskonale podkreśla oko i skupia na nim całą uwagę obserwatora. Jak go wykonać?

Po pierwsze – kolory

Klasyczny smokey eye, czyli dosłownie dymne oko jest wykonywany w odcieniach szarości i czerni. Obecnie jednak odchodzi się od tej tendencji. Smokey eye można wykonać właściwie w dowolnych kolorach o ile pochodzą one z jednej palety odcieni. Wygodnym rozwiązaniem jest korzystanie z gotowych zestawów. Przykładowo, cienie do powiek Wibo można kupić już w ułożonych przez fachowców zestawach. 

Mocny akcent

Ten typ makijażu stawia na mocny akcent. Najciemniejszy z cieni do powiek Wibo nakłada się na zewnętrzną połowę powieki ruchomej oraz blisko linii rzęs. To mocny akcent w tym makijażu. Jest najważniejszy w nadaniu mu ostatecznego wyrazu. W wewnętrznym kąciku oka używa się najjaśniejszego z odcieni. W przestrzeni pomiędzy tymi dwoma cieniami używa się barwy o pośrednim tonie.

Ważne szczegóły

Dobrze dobrane cienie do powiek Wibo nie wystarczą by makijaż był udany. Bardzo ważne jest odpowiednie roztarcie granic pomiędzy użytymi kolorami. Chodzi o to, by tworzyły one jednolitą całość ale bez jasno wydzielonych granic. Drugą ważną rzeczą jest użycie eylinera. Powinien on zostać wykorzystany do tego, by podkreślić linię rzęs i oddzielić ją wyraźnie od oka i kolorowej powieki. Szczegóły są najważniejsze.

Cienie do powiek Wibo można kupić w tym miejscu.