Jak wybrać serum do twarzy?

Serum do twarzy
Serum

Serum do twarzy jest kosmetykiem, który bardzo skutecznie radzi sobie z jej pielęgnacją. Ważne jest jednak odpowiednie dobranie specyfiku do rodzaju skóry. Tylko wtedy będzie ono skuteczne.

Serum intensywnie nawilżające

Serum intensywnie nawilżające sprawdza się w przypadku skóry suchej. Dzięki aktywnym składnikom, serum skutecznie zatrzymuje wodę w warstwach skóry i pozwala przeciwdziałać negatywnym skutkom czynników zewnętrznych, takim jak stres, zanieczyszczenia, nadmierne promieniowanie słoneczne. Działa więc również profilaktycznie.

Serum przeciw starzeniu się skóry

W tym przypadku wyróżnia się dwa rodzaje serum do twarzy. Można spotkać się z serum, które chroni przed starzeniem się skóry, albo takie, które eliminuje już powstałe jego skutki. W pierwszym przypadku jest ono przeznaczone dla osób młodszych. W drugim z kolei dla osób posiadających skórę dojrzałą. Jest ono również stosowane w przypadku, kiedy skóra utraciła swoją jędrność. Dzięki aktywnym składnikom w nim zawartym, przywraca skórze dawną elastyczność, zdrowy i ładny wygląd.

Serum depigmentacyjne

Ten rodzaj serum do twarzy stosuje się w pielęgnacji skóry podatnej na tworzenie się przebarwień. Mogą być one skutkiem procesu starzenia komórkowego, albo zwyczajnie sama cera jest podatna na tworzenie się ich. W tym przypadku serum nie tylko usuwa uciążliwe przebarwienia, ale również chroni przed ich pojawianiem się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *