Jak wybrać serum do twarzy?

Serum do twarzy
Serum

Serum do twarzy jest kosmetykiem, który bardzo skutecznie radzi sobie z jej pielęgnacją. Ważne jest jednak odpowiednie dobranie specyfiku do rodzaju skóry. Tylko wtedy będzie ono skuteczne.

Serum intensywnie nawilżające

Serum intensywnie nawilżające sprawdza się w przypadku skóry suchej. Dzięki aktywnym składnikom, serum skutecznie zatrzymuje wodę w warstwach skóry i pozwala przeciwdziałać negatywnym skutkom czynników zewnętrznych, takim jak stres, zanieczyszczenia, nadmierne promieniowanie słoneczne. Działa więc również profilaktycznie.

Serum przeciw starzeniu się skóry

W tym przypadku wyróżnia się dwa rodzaje serum do twarzy. Można spotkać się z serum, które chroni przed starzeniem się skóry, albo takie, które eliminuje już powstałe jego skutki. W pierwszym przypadku jest ono przeznaczone dla osób młodszych. W drugim z kolei dla osób posiadających skórę dojrzałą. Jest ono również stosowane w przypadku, kiedy skóra utraciła swoją jędrność. Dzięki aktywnym składnikom w nim zawartym, przywraca skórze dawną elastyczność, zdrowy i ładny wygląd.

Serum depigmentacyjne

Ten rodzaj serum do twarzy stosuje się w pielęgnacji skóry podatnej na tworzenie się przebarwień. Mogą być one skutkiem procesu starzenia komórkowego, albo zwyczajnie sama cera jest podatna na tworzenie się ich. W tym przypadku serum nie tylko usuwa uciążliwe przebarwienia, ale również chroni przed ich pojawianiem się.